Україна, 01133, м. Київ, вул. Щорса, 32-Б, офіс 61

тел.: Kyivstar (098) 479-55-18 viber, Vodafone (099) 329-78-05 факс: (044)2852755УКРАИНСКАЯ БИРЖА ДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ

УВАГА! ФОРУМ!

УВАГА! ФОРУМ!

  
 
Внутрішні документи ломбардів

Ломбард, як будь-яке повне товариство, створюється і діє на підставі установчого, точніше засновницького договору.

Наведемо основні вимоги, що містяться в законодавстві (Цивільному, Господарському кодексах, Законі України "Про господарські товариства" щодо змісту засновницького договору повного товариства.

Засновницький договір в обов`язковому порядку повинен містити:
- найменування та вид товариства;
- місцезнаходження;
- предмет і цілі діяльності товариства;
- склад засновників (учасників), при цьому визначається зобов'язання учасників створити товариство;
- порядок їх спільної діяльності щодо його створення, умови передання товариству майна учасників;
- органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів;
- порядок вступу до товариства та виходу з нього;
- відомості про розмір та склад складеного капіталу товариства;
- відомості про розмір частки кожного з учасників, форму їх участі у справах товариства, розмір, склад і порядок внесення ними вкладів розмір та порядок зміни часток кожного з учасників у складеному капіталі;

До засновницького договору можуть бути включені також відомості щодо інших умов діяльності господарського товариства, що не суперечать закону. Якщо в установчих документах не вказано строк діяльності господарського товариства, воно вважається створеним на невизначений строк.

Порушення встановлених законодавством вимог щодо змісту засновницького договору повного товариства є підставою для відмови у його державній реєстрації.

Практика та аналіз проектів нормативних актів, що регулюватиме діяльність ломбардів свідчить, що при здійсненні господарської діяльності з надання ломбардних позик (кредитів), ломбарду слід розробити і затвердити внутрішні правила що регламентують надання ломбардом фінансових послуг, в тому числі правила оцінки предметів застави.

Крім того, якщо ломбард планує здійснювати діяльність через мережу ломбардних відділень ломбарду слід розробити і затвердити положення про центральне сховище, порядок переміщення цінностей і ін.

Зміст зазначених внутрішніх положень, правил носить індивідуальний характер, і залежить від організаційної структури, напрямків діяльності.

Дозвільні документи, необхідні для початку роботи ломбарду.

Ломбард має право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг, що зазначені в його установчих документах, у порядку, установленому законодавством, тільки після внесення інформації про нього до Державного реєстру фінансових установ (далі Реєстру) та отримання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи (далі Свідоцтва). Кожний відокремлений підрозділ ломбарду має право здійснювати діяльність з надання відповідних фінансових послуг виключно після отримання відповідної довідки про внесення інформації про відокремлений підрозділ ломбарду до державного реєстру фінансових установ (далі - Довідка). Відзначаємо, що копія Свідоцтва та Довідки (у разі наявності відокремленого підрозділу ломбарду) повинні бути розміщені в місцях, доступних для ознайомлення клієнтів.

Порядок подання інформації в Реєстр регулюється Положенням про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ, затвердженим Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 18 грудня 2003 року N 170

Більшість ломбардів при проведенні ломбардних операцій в якості предметів закладу використовують вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, відповідно при процедурі звернення стягнення на заставлене майно здійснюють відчуження прийнятих під заставу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, тому для здіснення зазначених операцій з відчуження вони, згідно статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 р. № 1775-III, мають отримати ліцензію, що дає право на здійснення оптової, роздрібної торгівлі, комісійної торгівлі, торгівлі скупленими в населення та прийнятими під заставу ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння та відповідно дотримуватись Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння", затверджених спільним наказом Державного комітету із питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України № 82/350 від 26 грудня 2000 .

При здійсненні операцій за місцем розташування відокремлених підрозділів ломбард, в порядку встановленому статтею 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" отримує засвідчені органом ліцензування - міністерством фінансів України - копії ліцензії. Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії на провадження виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії.


 
Email:

Пароль:

Нагадати?

Огляд преси

2014-01-17
Ювелиры Украины заявляют о полном уходе отрасли "в тень" в случае перевода на единую систему налогообложения2013-11-25
Дорогие наши участники - ломбарды. Знайте, Вы самый позитивный и нужный сегмент небанковского финансового рынка. Видео.2013-11-08
Власти будут штрафовать финучреждения за введение в заблуждение потребителей2013-10-23
Где проще и лучше получить кредит для бизнеса - в автоломбарде или в банке


Оценка драгоценных металлов