Україна, 01133, м. Київ, вул. Щорса, 32-Б, офіс 61

тел.: Kyivstar (098) 479-55-18 viber, Vodafone (099) 329-78-05 факс: (044)2852755УКРАИНСКАЯ БИРЖА ДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ

УВАГА! ФОРУМ!

УВАГА! ФОРУМ!

  
 
Про найменування ломбарду

Про назву ломбарду.
Відповідно Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (від 02.02.2006 N 5319) "Про затвердження Змін до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.04.2005 N 3981 та Положення про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ" повну назву ломбарду необхідно привести у відповідність до 1 липня 2006 р.
Що мається на увазі? До повного найменування установи потрібно включити слово "ломбард", відповідно вимог Цивільного Кодексу України (пункт 6 статті 82. Установчі документи господарського товариства) у найменуванні господарського товариства крім виду товариства потрібно вказати прізвища (найменування) учасників товариства.
В той же час, підкреслюємо, що відповідно вимог Цивільного та Господарського Кодексів, у назві недостатньо вказати тільки прізвище (прізвища) засновників, - обов’язково потрібно вказати ім’я та по-батькові, або ініціали.
Наприклад: Повне товариство „Ломбард Nський” Іваненко А.І., Петренко А.Б.
Якщо засновників ломбарду декілька, то скоротити назву можливо вказавши тільки одного засновника і викласти таким чином: „Повне товариство „Ломбард Nський” Іваненко А.І. і Компанія”. (такий варіант назви передбачені положеннями ст.119 п.4 Цивільного Кодексу України).
При безпосередньому впровадженні діяльності зручніше використовувати скорочену назву. Але, слід пам’ятати, що використовувати скорочену назву можна лише у разі, якщо скорочена назва передбачена і прописана у засновницькому договорі.
Наприклад:
Повна назва Товариства: Повне Товариство „Ломбард Nський” Іваненко А.І., Петренко А.Б.
Скорочена назва: ПТ „Ломбард Nський”

Щодо назви відокремленого підрозділу ломбарду.
Господарським Кодексом України від 16.01.2003 N 436-IV відокремлені підрозділи визначаються таким чином: „Відокремлені підрозділи (структурні одиниці) філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законом. Відокремлені підрозділи (структурні одиниці) господарських організацій визнаються суб'єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність від імені цих господарських організацій без статусу юридичної особи. Вони можуть мати рахунок (рахунки) в установах банку”.
В той же час Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, "Про затвердження Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами" від 26.04.2005 N 3981) наведено: „Відокремлені підрозділи ломбарду - філії та відділення, через які здійснюється діяльність ломбардів з надання фінансових та супутніх послуг ломбарду”.
Безумовно, можемо казати, що статус Кодексу вищий за Положення, в той же час, є норми загальні (встановлені Кодексами), є – спеціальні (встановлені Законами та підзаконними актами). Приймаючи до уваги те, що у даному випадку Положення Держфінпослуг – це спеціальні вимоги, то на нашу думку, відокремлений підрозділ названий філією або відділенням – скоротить час реєстрації документів. І, в свою чергу, можемо рекомендувати відокремлений підрозділ ломбарду називати – відділенням, так як державна реєстрація відокремлених підрозділі у вигляді відділень має спрощену систему реєстрації, не потребує відкриття юридичної особи, отримання державної реєстрації (кодів ЕДРПОУ). Більш того, відділення може працювати на підставі внутрішнього, прийнятого загальними зборами товариства положенням.
Отже, якщо повна назва ломбарду „Повне товариство „Ломбард Nський” Іваненко А.І., Петренко А.Б.”, то відокремлений підрозділ правильно буде назвати так: „Відділення №2 Повного товариства „Ломбард Nський” Іваненко А.І., Петренко А.Б.” І знов таки, можливо використання скороченої назви: „Відділення №2 ПТ „Ломбард Nський”.


 
Email:

Пароль:

Нагадати?

Огляд преси

2014-01-17
Ювелиры Украины заявляют о полном уходе отрасли "в тень" в случае перевода на единую систему налогообложения2013-11-25
Дорогие наши участники - ломбарды. Знайте, Вы самый позитивный и нужный сегмент небанковского финансового рынка. Видео.2013-11-08
Власти будут штрафовать финучреждения за введение в заблуждение потребителей2013-10-23
Где проще и лучше получить кредит для бизнеса - в автоломбарде или в банке


Оценка драгоценных металлов