Роз’яснення з питання передачі реєстраційних справ державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи або за новим місцезнаходженням фізичної особи – підприємця.

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 24.12.2004 р. N 9055

Виконавчому комітету Дніпропетровської міської ради

Про документи, що подаються державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи

Держпідприємництво України розглянуло Ваше звернення щодо надання роз’яснення з питання передачі реєстраційних справ державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи або за новим місцезнаходженням фізичної особи – підприємця та повідомляє наступне.

Статтею 14 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон) не вказаний спосіб передачі реєстраційних справ у разі зміни місцезнаходження юридичної особи, якщо нове місцезнаходження юридичної особи розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, лише зазначено, що державний реєстратор протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи зобов’язаний передати за описом реєстраційну справу державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи. Спосіб передачі реєстраційної справи цією статтею не передбачений.

Разом з тим, частиною другою статті 13 Закону, якою встановлено порядок витребування документів з реєстраційних справ, передбачено, що оригінали документів, які вилучені з реєстраційної справи, надсилаються рекомендованим листом з описом вкладення до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання.

В зв’язку з цим Держпідприємництво вважає, що у разі передачі реєстраційних справ за новим місцезнаходженням державний реєстратор може діяти за аналогією до статті 13 Закону.

Заступник Голови С. Третьяков