Якщо змінюється тільки найменування юридичної особи.

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 27.12.2004 р. N 9104

Про приведення організаційно-правової форми юридичної особи у відповідність до чинного законодавства

У відповідь на Ваше звернення стосовно приведення організаційно-правової форми юридичної особи у відповідність до чинного законодавства повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 108 Цивільного кодексу України зміна організаційно-правової форми юридичної особи проводиться через процедуру реорганізації шляхом перетворення.

У випадку, якщо організаційно-правова форма підприємства не змінюється, а змінюється тільки найменування, то зміну найменування юридичної особи необхідно проводити в порядку, визначеному статтею 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", без проходження процедури реорганізації шляхом перетворення.

Враховуючи те, що при зміні Селянського (фермерського) господарства на Фермерське господарство та Садівничого товариства на Обслуговуючий кооператив проводиться не зміна організаційно-правової форми по суті, а приведення її до вимог чинного законодавства, Держпідприємництво вважає, що ці зміни потрібно проводити шляхом зміни найменування (реєстраційна картка N 3).

Заступник Голови
С. Третьяков