Державний комітет фінансового моніторингу України та Асоціація «Всеукраїнська асоціація ломбардів» підписали Меморандум про загальні засади співробітництва в сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до Меморандуму сторони спільно працюватимуть над вдосконаленням законодавчої та нормативної бази з питань протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, у сфері фінансових послуг, що надаються ломбардами в Україні, над створенням ефективної системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на ринку фінансових послуг, що надаються ломбардами в Україні та інше.

На виконання означених Меморандумом завдань, передбачається проведення консультацій, спільних нарад, семінарів, конференцій та інших заходів.

Під час церемонії підписання Меморандуму Голова Державного комітету фінансового моніторингу України Сергій Гуржій відзначив, що підписання такого документа сприятиме плідній співпраці між Держфінмоніторингом України та Всеукраїнською асоціацією ломбардів у справі протидії фінансовим злочинам, поглибить партнерські відносини, що слугуватиме подальшій розбудові Національної системи боротьби з відмиванням коштів.

Раніше подібні документи було підписано між Держфінмоніторингом України та Асоціацією українських банків (грудень 2003р.), Держфінмоніторингом України та Лігою страхових організацій України (листопад 2003р.), Держфінмоніторингом України та Професійною асоціацією реєстраторів і депозитаріїв (ПАРД) (жовтень 2005р.), Держфінмоніторингом України та Національною асоціацією кредитних спілок (листопад 2005).

Довідково: Всеукраїнська асоціація ломбардів – неприбуткове, некомерційне, добровільне об‘єднання професійних учасників ринку фінансових послуг – ломбардів та ломбардних установ. Цілями створення Асоціації є представлення і захист загальних професійних, соціально-економічних і правових інтересів учасників Асоціації та інших учасників ринків фінансових послуг; координація діяльності учасників Асоціації в організації ломбардного бізнесу без права втручання в їх виробничу і комерційну діяльність, розвиток ефективної діяльності ломбардів, ломбардної галузі в цілому, а також інших ринків фінансових послуг. Реєстраційне свідоцтво Печерської районної державної адміністрації м. Києва від 10.06.2002 №33374 (1070120 0000001568).