Увага! Зміни до розпорядження від 26.04.2005 N 3981 "Про затвердження Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами"….

Держфінпослуг розпорядженням від 02.02.2006 N 5319 внесла зміни до розпорядження від 26.04.2005 N 3981 "Про затвердження Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами", якими зобов’язала ломбарди до 1 липня 2006 р. привести своє повне найменування та діяльність у відповідність до вимог пп. 2.1.6 п. 2.1 розділу 2 Положення, а саме включити до свого повного найменування слово "ломбард".

Крім того, Держфінпослуг шляхом внесення змін до Положення про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ підвищила вимоги до ломбарду для набуття статусу фінустанови. Зокрема, встановлено, що:

– ломбард повинен мати власне або орендоване приміщення площею не менше ніж 5 м2;

– в установчих документах ломбарду повинен бути визначений не лише вичерпний перелік видів фінансових послуг, а і супутніх ломбардних послуг, які планує надавати ломбард;

власний капітал ломбарду має становити не менше ніж 200000 грн. на дату подання заяви про внесення інформації про нього до Державного реєстру фінансових установ.

Інформацію про власний капітал, завірену підписом керівника, головбухгалтера та печаткою ломбарду, включено до переліку документів, які необхідно подавати для набуття ломбардом статусу фінустанови.

Також встановлюється порядок подання ломбардом інформації у разі виникнення змін у документах, які подавалися для внесення інформації до Державного реєстру фінансових установ. Так, ломбард зобов’язаний протягом 10 робочих днів після виникнення змін надіслати до Держфінпослуг письмове повідомлення встановленої форми та надати відповідні реєстраційні картки (у паперовому та електронному вигляді) та документи, які підтверджують такі зміни.

Розпорядження зареєстроване в Міністерстві юстиції 21 лютого 2006 р. за N 159/12033 та набирає чинності 4 березня 2006 р.