19 квітня 2006 р. Держфінпослуг було проведено нараду за участю представників департаменту нагляду за фінансовими установами, юридичного та методологічного департаменту та представників Всеукраїнської Асоціації ломбардів….

19 квітня 2006 р. Держфінпослуг було проведено нараду за участю представників департаменту нагляду за фінансовими установами, юридичного та методологічного департаменту та представників Всеукраїнської Асоціації ломбардів.
Учасниками наради були розглянуті та обговорені питання щодо впровадження діяльності на ринку фінансових послуг ломбардами.
Так, обговорювалися зміни до Професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових компаній, які ВАЛ ініціює з жовтня 2005 року. Представниками Асоціації було наголошено на підтримці проекту змін, схваленого рішенням Держфінпослуг та висловлено побажання їх най скорішого прийняття.
Також учасниками наради були розглянуті питання вимог Ліцензійних умов впровадження діяльності за рахунок залучених коштів. Представники Асоціації наголосили на необхідності прискорення вирішення питання щодо поширення Ліцензійних умов на діяльність ломбардів. Адже Асоціація неодноразово зверталася до Держфінпослуг з пропозиціями переглянути цей нормативний акт і, відповідно, надати ломбардам можливість без додаткових ліцензій отримувати кредити у банківських установах. За інформацією представників Держфінпослуг проект змін до Ліцензійних умов напрацьовано та найближчим часом буде винесено на засідання комісії.
Особливу увагу при розгляді питань було приділено Положенню про надання фінансових послуг ломбардами (N3981).
Асоціація висловила подяку за прийняті до уваги пропозиції ВАЛ та внесення окремих змін до Положення. В той же час на підставі перешкод, які виникли при переоформленні засновницьких договорів ломбардами, учасники наради прийшли до згоди щодо необхідності підготовки проекту змін та доповнень до Положення про надання фінансових послуг ломбардам, у якому більш чітко визначити види супутніх послуг ломбарду, статусу їх відокремлених підрозділів, а також визначення залучених коштів ломбарду.
Учасниками наради також було запропоновано розглянути питання щодо розробки Примірного засновницького договору ломбарду (примірні договори – не мають статусу обов’язкового і носять виключно рекомендований характер).

Шановні члени Асоціації!
За підсумками наради Асоціація готує пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Положення про надання фінансових послуг ломбардами. Свої пропозиції та обґрунтування Ви можете надсилати нам на електронну адресу vita@lombard.org.ua, або факсом за тел. 486-76-91.