13 вересня у Державній податковій адміністрації України відбулась робоча нарада представників державних органів та учасників ринку фінансових послуг з розгляду питань оподаткування ломбардних операцій.

У нараді взяли участь заступник Голови ДПАУ Лекарь С.І., представники департаменту ДПА нагляду за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД, департаменту оподаткування фізичних осіб, департаменту податку на додану вартість, представники Міністерства фінансів України, Національної Скарбниці НБУ, представники Всеукраїнської Асоціації ломбардів та учасники ринку фінансових послуг керівники та головні бухгалтери ломбардів „Скарбниця”, „Скіф – 2”, „Софія”, „Україна”.

На робочій нараді були розглянуті питання оподаткування ломбардних операцій, питання виконання ломбардами функцій податкового агенту, сплати податків. Учасники зустрічі детально розглянули приклад проведення ломбардної операції, спільно з представниками Державної Скарбниці обговорили питання ціноутворення на ринку ломбардних послуг, звернулись до вимог діючих законів та рішень судів.

За підсумками обговорення учасники наради вирішили: представників ДПА ознайомити з веденням бух обліку ломбардних операцій безпосередньо на прикладі працюючого ломбарду; підготувати та подати до Верховної Ради пропозиції стосовно внесення змін до окремих законів, що регулюють питання сплати податку на доходи фізичних осіб.

Сподіваємось, проведена нарада, у подальшому сприятиме порозумінню представників державних органів та підприємців, а також подальшій співпраці задля вирішення питань оподаткування ломбардних операцій. Робота триває.