Державний Гемологічний центр оголошує про запровадження нової програми підготовки ЕКСПЕРТІВ “Оцінка культурних цінностей”…

Державний Гемологічний центр оголошує про запровадження
нової програми підготовки ЕКСПЕРТІВ “Оцінка культурних цінностей”

Курси з підготовки експертів за фахом "експерт-оцінювач об’єктів у матеріальній сфері. Оцінка культурних цінностей” проводяться Державним гемологічним центром при Міністерстві фінансів України з грудня 2004 року (Ліцензія Міністерства освіти і науки України (серія АА № 902014 від 26.01.2004) і мають на меті фахову підготовку слухачів для самостійної роботи з пам’ятками культури усіх видів. По закінченню курсів, а також успішного складення іспиту, видається свідоцтво державного зразка.
Першими слухачами курсів були приватні колекціонери, торговці антикваріатом та працівники музеїв. Зацікавленість в отриманні знань з оцінки предметів старовини, антикваріату, книг, коштовностей та інших культурних цінностей виявили також співробітники ломбардів та кредитних спілок. В повсякденній роботі вони досить часто стикаються з предметами, які можна вважати цінними пам’ятками культури і, подеколи, навіть з раритетами. Звичайно, для атрибуції та прогнозної оцінки таких речей потрібні спеціальні знання, допомога аналітичних лабораторій та мистецтвознавців. Наші курси допоможуть Вам стати фахівцем з культурних цінностей і кваліфіковано виконати експертизу будь-яких об’єктів, укласти супровідну документацію, познайомитися з фахівцями, розібратися в правилах розпорядження цінностями та нормами чинного законодавства, що регулюють їх обіг в Україні.
Програма учбового курсу передбачає ознайомлення слухачів з видовою специфікою культурних цінностей, правилами їх атрибуції і загальної класифікації, методами визначення якісних характеристик, джерелами інформації про культурні цінності, способами прогнозування вартості в залежності від мети експертизи. Велика увага приділяється правилам укладання супровідної документації та експертних висновків про якість і вартість пам’яток. Практичні заняття проводяться фахівцями з реальними предметами в музеях Києва та на території Державного гемологічного центру України. Програма практичних занять передбачає виконання слухачем щонайменше 50 експертиз взірців гірських порід і мінералів, решток тварин і рослин геологічного минулого, коштовного каміння, різьблених виробів з природних каменів, ювелірних коштовностей, скульптури, мозаїки, живопису, графіки, пам’яток писемності, фото, ікон, кераміки, фарфору і фаянсу, зброї та іншого. Слухачі забезпечуються навчальною літературою.

Початок занять 23 жовтня 2006 року. Термін навчання – 3 тижні.

Працівникам ломбардів, які є членами Асоціації ломбардів надається знижка в оплаті у розмірі 15%.

Заявки приймаються за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 38-44, 10 поверх, кімн. 1034, тел./факс /044/ 492-93-20, Е-mail: RLO@gems.org.ua, відповідальна особа – Рещенко Лариса Олександрівна.