31 жовтня 2006 року в Державному комітеті фінансового моніторингу України відбулося засідання Робочої групи по розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ…

31 жовтня 2006 року в Державному комітеті фінансового моніторингу України відбулося перше засідання Робочої групи по розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.

Робоча група створена з метою удосконалення методичного забезпечення системи фінансового моніторингу.

За підсумками останніх засідань міжвідомчої робочої групи з дослідження методів та тенденцій у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, члени міжвідомчої робочої групи дійшли висновку, що необхідно створити Робочу групу, яка б сприяла вирішенню проблемних питань з проведення фінансового моніторингу в небанківських установах. Попередньо вирішено, що Робоча група прцюватиме протягом одного року.

До Робочої групи по розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ ввійшли представники державних регуляторів, правоохоронних органів, саморегулівних організацій та Держфінмоніторингу України.

Ця група здійснюватиме:

– аналіз стану здійснення заходів, що вживаються небанківськими установами з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

– розгляд проблемних питань, що виникають у небанківських установ під час виконання обов’язків, передбачених законодавством в сфері протидії відмиванню „брудних” коштів та фінансуванню тероризму;

– підготовку пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази та підготовку рекомендацій небанківським установам щодо вирішення проблемних питань.

На першому засіданні учасники ознайомилися з Положенням про Робочу групу та розглянули проблемні питання, надані Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України та Всеукраїнською Асоціацією ломбардів.

По завершенню засідання досягнуто домовленості про проведення засідань Робочої групи на постійній основі та щодо розгляду на наступному засіданні проблемних питань, що виникають в учасників ринку цінних паперів.