Про внесення відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи до установчих документів (ЛИСТ)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 20.09.2006 р. N 6787

Про внесення відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи до установчих документів

На Ваше звернення щодо зазначення в статуті господарського товариства відомостей про його місцезнаходження повідомляємо наступне.

Вимоги до установчих документів господарських товариств встановлені статтею 88 Цивільного кодексу України.

Законом України від 03.03.2005 N 2452 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесені зміни до Цивільного та Господарського кодексів України та в Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон про реєстрацію) щодо місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до цих змін із статті 88 Цивільного кодексу України та із частини другої та четвертої статті 57 Господарського кодексу України, якими встановлено відомості, що обов’язково повинні міститися в установчих документах та статуті суб’єкта господарювання, виключено інформацію про місцезнаходження юридичної особи. При цьому, додаткові вимоги щодо змісту статуту господарських товариств не встановлювались.

Враховуючи те, що додаткові вимоги щодо змісту статуту, як зазначено статтею 88 Цивільного кодексу України, до Закону України "Про господарські товариства" не вносились, Держпідприємництва України вважає, що на даний час зазначення відомостей про місцезнаходження в статуті господарських товариств не є обов’язковим.

Разом із цим, згідно з частиною четвертою статті 57 Господарського кодексу України статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Перший заступник Голови К. Ващенко