Стосовно відшкодування ПДВ при отриманні послуг від нерезидента

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2005 р. N 11876/6/16-1515

Всеукраїнській молодіжній організації "Молодь проти корупції"
01024, м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29

Державній податковій адміністрації у м. Києві 

Про розгляд листа

За дорученням народного депутата України Марченко О. В. від 24.11.2005 року N 018 Державна податкова адміністрація України розглянула лист Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь проти корупції" від 16.11.2005 р. N 23к-16/11 щодо оподаткування податком на додану вартість і повідомляє.

1. Стосовно відшкодування ПДВ при отриманні послуг від нерезидента. Згідно з пунктом 3.1 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (у редакції Закону України від 25.03.2005 р. N 2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів") об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту та з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту.

Місцем поставки послуги, яка надається нерезидентом, є місце розташування його представництва, а за відсутності такого – місце розташування резидента, який виконує агентські (представницькі) дії від імені такого нерезидента, а за відсутності такого – місце фактичного розташування покупця (отримувача), який у цьому випадку виступає податковим агентом такого нерезидента (підпункт "а" пункту 6.5 статті 6).

Датою виникнення податкових зобов’язань при отриманні послуг від нерезидента є дата списання коштів з розрахункового рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт надання послуг нерезидентом залежно від того, яка з подій відбулася першою (підпункт 7.3.6 пункту 7.3 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість").

Відповідно до підпункту 7.5.2 пункту 7.5 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (з урахуванням змін, внесених Законом України від 07.07.2005 року N 2771-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законів України") датою виникнення податкового кредиту при отриманні послуг від нерезидента є дата сплати податку по податкових зобов’язаннях згідно з підпунктом 7.3.6 пункту 7.3 статті 7 Закону.

2. Що стосується отримання права на податковий кредит по залізничних квитках, у яких не зазначено податковий номер продавця, слід зазначити наступне.

Відповідно до підпункту 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці послуг за готівку також є транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, в яких форма встановлена міжнародними стандартами.

Тобто, якщо форма транспортного квитка відповідає вимогам міжнародних стандартів, відповідно до яких не передбачається наявність в квитках податкового номера продавця, такі квитки теж можуть бути підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної, але за умови, що даний документ містить інформацію про нараховану суму ПДВ.

3. Стосовно визначення, якими літерами повинно бути написано у податковій накладній найменування (назви) платника.

Порядок складання та заповнення податкової накладної здійснюється платником податку відповідно до вимог підпункту 7.2.1 пункту 7.2. статті 7 Закону та у порядку, затвердженому наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. N 165 "Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення".

Зокрема, згідно з зазначеним пунктом Закону податкова накладна має містити зазначену окремим рядком повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість.

 

Директор Департаменту податку
на додану вартість 
 
Ю. В. Лапшин 

 

Звірено з оригіналом.