Про вищу освіту….

За ініціативою Асоціацій учасників фінансового ринку, Держфінпослуг розроблено проект змін до Професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 13.07.04 № 1590, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 2 серпня 2004 р. за № 955/9554 (далі – Професійні вимоги)

На сьогодні більшість керівників фінансових установ, які були призначені на посаду до набуття чинності Професійними вимогами, не відповідають вимогам підпункту "а" пункту 2.1 Професійних вимог (п. 2.1 передбачено, що керівники фінансових установ повинні мати вищу освіту), оскільки за два роки не встигли отримати вищу освіту.

За ініціативою Асоціацій учасників фінансового ринку, Держфінпослуг розроблено проект змін до Професійних вимог, яким передбачено: «додати пункт 4.3 абзацом такого змісту:
„До керівників кредитних спілок та ломбардів, призначених на посади до набрання чинності цими Професійними вимогами, які навчаються у вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти за освітньо – кваліфікаційним рівнем спеціаліста/магістра, вимоги підпункту „а” пункту 2.1 цих Професійних вимог застосовуються з 12 серпня 2008 року».

Таким чином строк отримання вищої освіти подовжено, а прийняття змін до Професійних вимог дозволить установити перехідний період для отримання вищої освіти керівниками фінансових установ.