3 серпня представники Асоціації взяли участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з дослідження методів та тенденцій у видмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом.

1. Щодо можливості проходження навчання суб’єктів первинного фінансового моніторингу у Навчально – методичному центрі Держфінмоніторингу України. Держфінмоніторинг запропонував учасникам ринку курси підвищення кваліфікації відповідальних за ведення фінмоніторингу проходити у Навчально – методичному центрі Держфінмоніторингу.
Але, звертаємо увагу своїх учасників, поки що договори про співробітництво між центром Держфінмоніторингу та Комісією з регулювання ринків фінансових послуг не підписані і, відповідно, кваліфікаційні свідоцтва, видані навчальним центром Дерфінмоніторингу не відповідають вимогам Держфінпослуг. Асоціація пропонує своїм учасникам дочекатися підписання договорів про співробітництво між Держфінпослуг і Держфінмонітоорингом і тільки після цього скористатися пропозиціями навчального центру Держфінмоніторингу.

2. Членами робочої групи також було розглянуто питання щодо ідентифікації осіб, які здійснюють фінансові операції. По цьому питанню хочемо зауважити: Держфінмоніторинг наполегливо рекомендує фінансовим компаніям при наданні будь – яких фінансових кредитів вимагати від клієнтів – споживачів ідентифікаційний номер. Зі свого боку Асоціація вважає, що відповідно статті 6 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” вимагати від клієнтів ідентифікаційний номер необхідно в разі надання фінансових кредитів, які підлягають фінансовому моніторингу (якщо сума виданого кредиту перевищує 80 000 грн., або здіснюються дві операції на загальну суму вище 80 000 грн.). У всіх інших випадках, на думку ВАЛ, пред’явлення ідентифікаційного коду бажано, але не обов’язково.