Так, Асоціація зауважила, що запропонована проектом Податкового кодексу України Розділ ІV «Податок на доходи фізичних осіб» стаття 13. «Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна», якою передбачено, що «Оподатковуваним доходом вважається прибуток, тобто різниця між доходом від продажу такого майна та документально підтвердженими витратами на його придбання» є давно очікуваною і суб’єктами господарювання і громадянами України.
Саме врахування витрат при продажу рухомого майна та, відповідно, сплата податку на дохід фізичної особи з прибутку, а не з загальної суми доходу, врегулюють гострі питання, які багато років постають між фіскальними органами з одного боку та громадянами України і суб’єктами господарювання – з іншого; знімуть багаторічне неприйняття та непорозуміння, яке відбувалося і багато разів вирішувалося у судах.
При тому, Асоціація запропонувала декілька розширити статтю 13 Розділу ІV «Податок на доходи фізичних осіб» і викласти її у такій редакції:
«13.1. Дохід платника податку від продажу (міни) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною у пункті 7.1 статті 7 цього розділу.
Оподатковуваним доходом вважається прибуток, тобто різниця між доходом від продажу такого майна та документально підтвердженими витратами на його придбання.
За відсутності підтвердження витрат з придбання такого майна об’єктом оподаткування є прибуток, тобто різниця між доходом від відчуження цього майна та звичайною ціною продажу такого майна.
Дохід від продажу (міни) об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче ніж оціночна вартість такого об’єкта.»
Сподіваємось, що прийняття Податкового кодексу максимально врегулює питання, пов’язані із адмініструванням податків.