Щодо приведення ломбардами діяльності у відповідність до вимог Положення про порядок унесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ….

                                             

 

Шановні учасники Асоціації! Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що до 8 червня 2009 року, ломбардам необхідно привести свою діяльність у відповідність до вимог  

Положення про порядок унесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ (Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 2 жовтня 2008 року N 1140), далі  – Положення, а саме:

 

 

1.       Забезпечити наявність власного капіталу у розмірі не нижчому ніж 200 тис. грн..

2.       Присвоїти відокремленим підрозділам ломбарду внутрішній реєстраційний код.

3.       Привести найменування відокремлених підрозділів у відповідність до вимог Положення – в найменуванні відокремленого підрозділу ломбарду має бути зазначений його порядковий номер з наскрізною нумерацією з початку створення першого відокремленого підрозділу ломбарду.

4.       Забезпечити наявність ломбарду за адресою, зазначеною у Свідоцтві про реєстрацію фінансової установи.

5.       Привести у відповідність до вимог Положення приміщення ломбарду (відокремленого підрозділу) , які повинні мати статус нежитлових, та бути не менше 5 кв. метрів.

6.       Забезпечити наявність  облікової та реєструючої системи (у тому числі програмного забезпечення), яке відповідає  вимогам, установленим Положенням про порядок надання фінансових послуг ломбардами, затвердженим розпорядженням Держфінпослуг від 26.04.2005 N 3981, спеціального технічного обладнання (у тому числі комп’ютерної техніки), комунікаційних засобів (телефон, факс, вихід до мережі Інтернет, електронна пошта), які використовуються в ломбарді.

7.       Забезпечити наявність спеціального місця зберігання заставленого майна, яким є окреме приміщення, окрема територія, інше місце з обмеженим доступом, які мають відповідати вимогам, установленим законодавством, бути розташованими за місцезнаходженням ломбарду чи його відокремленого підрозділу або за іншою адресою та бути обладнаними необхідними засобами, які мають забезпечити збереження предмета застави та утримування предмета застави в належному стані.

8.       Забезпечити відповідність керівника та головного бухгалтера ломбарду Професійним вимогам до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ, затвердженим розпорядженням Держфінпослуг від 13.07.2004 N 1590, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.08.2004 за N 955/9554.

9.       Забезпечити наявність  правил або положень, що регламентують діяльність ломбарду, і примірного договору про надання фінансового кредиту, що затверджені відповідно до установчих документів та відповідають вимогам законодавства, у тому числі Цивільного кодексу України, статті 6 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

10. Забезпечити дитримання інших вимог, регламентованих Положенням. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що після закінчення кінцевого терміну приведення ломбардами діяльності  у відповідність до вимог Положення – Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг вийде до ломбардів з рейдом перевірок.

У разі виникнення змін в інформації про ломбард, що міститься в Державному реєстрі фінансових установ, ломбард зобов’язаний повідомити Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України протягом 15 робочих днів з дати виникнення змін.

У випадку порушення ломбардом строку повідомлення Держфінпослуг про зміни в інформації про ломбард, що міститься в Державному реєстрі фінансових установ до ломбарду застосовуються заходи впливу, передбачені законодавством.

При виникненні додаткових питань – звертайтесь за допомогою до спеціалістів виконавчого апарату Асоціації – завжди раді Вам допомогти!