Щодо 15-го засідання тимчасової робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу

23 червня 2009 року в приміщенні Державного комітету фінансового моніторингу України відбулося 15-те засідання тимчасової робочої групи (надалі – Група) з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.

У роботі Групи взяли участь представники органів державної влади та об’єднань учасників ринку небанківських фінансових послуг. При розгляді першого питання порядку денного 15-го засідання Групи фахівці Державного комітету з питань фінансового моніторингу надали для ознайомлення представникам об’єднань ринку небанківських фінансових послуг План заходів, спрямованих на виконання рекомендацій експертів Спеціального Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYUPA) за результатами ІІІ раунду оцінки ефективності функціонування системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних незаконним шляхом, і фінансуванню тероризму в Україні, на 2009-2010 роки. Вказаний план передбачає імплементацію рекомендацій експертів MONEYUPA до законодавства України з метою його наближення до світових стандартів.

Крім того, на розгляд учасників Групи було надано проект змін та доповнень до наказу Держфінмоніторингу від 12.05.2003 року № 46, яким встановлено вимоги до кваліфікації працівника суб’єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу. Представники об’єднань учасників ринку небанківських фінансових послуг висловили свої зауваження та пропозиції до вказаного проекту, в зв’язку з чим було прийнято рішення про його подальше доопрацювання та вдосконалення.