Щодо оновлення внутрішніх документів з організації та здійснення фінансового моніторингу в ломбарді

   
 

Шановні учасники Асоціації!

Звертаємо Вашу увагу на те, що ПРАВИЛА  ПРОВЕДЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ ЛОМБАРДОМ  та ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ   повинні відповідати вимогам чинного законодавства.

Отже, у випадку внесення змін до законів та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом – ПРАВИЛА  ПРОВЕДЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ ЛОМБАРДОМ   (далі – Правила)  та ПРОГРАМУ ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ (далі – Програма) необхідно затверджувати у новій редакції (або вносити до них зміни).

На сьогодняшній день  ломбарди повинні були затвердити в новій редакції  Правила та Програму станом на:

  • 21.08.2010 року – у зв"язку з прийняттям в новій редакції ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (№ 2258-VI від 18.05.2010 року  – набрав чинності 21.08.2010 року,) – з урахуванням змін цього закону;
  • 28.08.2010 року – у зв"язку з прийняттям  Постанови  Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 747 "ПОРЯДОК взяття на облік Державним комітетом фінансового моніторингу інформації про фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу", Постанови  Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 746 "Про затвердження Порядку надання державними органами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про ідентифікацію клієнта", Постанови  Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 765 "Про порядок визначення країн (територій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму", Постанова Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 р. N 745  "ПОРЯДОК формування переліку осіб, які пов’язані з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції" – з урахуванням змін цих постанов;
  • 30.08.2010 року – у зв’язку із внесенням змін до Вимог до кваліфікації працівників, відповідальних за здійснення фінансового моніторингу  – у випадку, якщо кваліфікаційні вимоги були читко визначені Правилами та Програмой. Так, наприклад, якщо у Правилах та Програмі зазначена фраза загального характеру : "відповідати вимогам чинного законодавства"  – необхідность в "перезатвердженні" Правил та Програм – відсутня.

    Оновлені примірні Правила та Програму (інші примірні внутрішні документи ломбарду, необхідні для організації та здійснення фінансового моніторингу) можна отримати за допомогою електронної пошти звернувшись до виконавчого апарату Асоціації. 

    Звертаємо Вашу увагу на те, що методичні матеріали надаються  учасникам Асоціації за умови відсутності заборгованості по сплаті членських внесків.