Бродський не дозволив Держфінпослуг підняти плату за видачу ліцензій

Джерело: http://ubr.ua
Держкомпідприємництво не дозволило Держфінпослуг підвищити вартість їхніх ліцензій в 10, а для деяких видів діяльності – і в 50 разів. Комітет не погодив проект розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України "Про затвердження змін до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 29.12.2003 № 188 "Про встановлення плати за видачу ліцензій", повідомляє прес-служба комітету.

Держфінпослуг хотів збільшити розміри плати за користування ліцензією на окремі види фінансових послуг з 200-2000 грн. до 12500 грн. та за переоформлення та видачу дубліката ліцензії з 100-1000 грн. до 1500 грн.

При цьому у проекті розпорядження не було розрахунків та економічного обґрунтування витрат, на основі яких були визначені такі суми. Розробники навели лише загальні фрази про зростання видатків загального фонду держбюджету та різних послуг при незмінності з 2004 року вартості ліцензії.

Крім того, згідно з документом Держфінпослуг мало діяти два види ліцензій – строкові (у випадку, якщо до ліцензіата протягом попереднього строку користування ліцензією застосовувались заходи впливу) та безстрокові. Однак, у проекті розпорядження не встановлювалася різна вартість таких ліцензій.

Тож, причинами відмови у погодженні стало неврахування Держфінпослуг принципу ефективності та збалансованості державної регуляторної політики та недотримання вимог закону про державну регуляторну політику.