Щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 08.10.2012 р. N 3217/0/61-12/22-1315/1043
Про розгляд листа

Державна податкова служба України розглянула лист ПТ <…> щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами і повідомляє.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.95 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон N 265).

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону N 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з розрахунків за готівку або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням установленого порядку їх застосування.

Статтею 9 Закону N 265 визначені випадки, при яких застосування РРО та розрахункових книжок не є обов’язковим. Зокрема, згідно п. 1 ст. 9 цього Закону РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Законом України від 12.07.2001 N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" встановлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику.

Отже, при наданні на господарській одиниці виключно фінансових послуг ломбард згідно п. 1 ст. 9 Закону N 265 може не застосовувати РРО та розрахункові книжки за умови проведення розрахунків у касі підприємства, з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

У разі продажу товарів на господарській одиниці ломбард відповідно до вимог Закону N 265 зобов’язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахунків.

 

Перший заступник Голови
ДПС України –
начальник податкової міліції
А. В. Головач