Щодо підробок золотих ювелірних виробів

Шановні Учасники Асоціації!
Звертаємо Вашу увагу на те, що останнім часом до ломбардів, в яякості предметів застави надається значна кількість підробок золотих ювелірних виробів, зокрема обручок  (фото обручок (в розпиленому стані – додається).. 


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА СКАРБНИЦЯ УКРАЇНИ

Про підробку золотих ювелірних виробів                                                                                                                               Ломбардам   

Державна скарбниця України доводить до вашого відома, що останнім часом під час здійснення остаточного приймання цінностей, які надійшли відповідно до укладених договорів до Державної скарбниці України від ломбардів (зокрема з Харківської області) одночасно виявлено значну кількість ідентичних підробок золотих ювелірних виробів, а саме обручок.

Зазначені імітації обручок виготовлені на високому професійному рівні, з обтяжкою золотою фольгою 585 проби усередині срібло, маса імітацій знаходиться у межах від 3,30 г до 4,36 г. Імітації обручок мають іменники «8ХИН», «ГВХП» та клеймо «Р» (відділення пробірного контролю Донецького казенного підприємства пробірного контролю у м. Краматорську).

При здійсненні Державною скарбницею України плавки таких імітацій та проведенні хімічних аналізів сплаву фактична проба золота знаходиться у межах 130,1 — 207,2 проби.

Враховуючи вищевикладене та з метою запобігання виникнення таких випадків, пропонуємо вжити відповідних заходів щодо виявлення підробок золотих ювелірних виробів при їх оцінці.

При самостійному виявленні таких випадків рекомендуємо інформувати правоохоронні органи.

З повагою

Директор                                                      М.П. Фатєєв