Щодо питань, які виникають між споживачами фінансових послуг та ломбардами у зв’язку з ситуацією на сході України

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Щодо проблем, які виникають між споживачами фінансових послуг та ломбардами у зв’язку з ситуацією на сході України

У зв’язку з ситуацією, що склалась на сході України, виникають об’єктивні проблеми у споживачів фінансових кредитів ломбардів з тим, щоб вчасно виплачувати обов’язкові платежі відповідно до умов укладених договорів.

Оскільки фінансовий кредит ломбарду – надання ломбардом коштів у позику, забезпечених заставою, на визначений строк та під процент, у споживачів фінансових кредитів ломбардів виникає занепокоєння щодо повернення застав по фінансових кредитах та можливого нарахування штрафних санкцій.

Вирішення та уникнення вищезазначених проблем між споживачами фінансових послуг та ломбардами унеможливлюється ще й тим, що в таких умовах частина ломбардів у східних регіонах України не працює. Зв’язатись з працівниками та керівниками зазначених ломбардів споживачам фінансових кредитів не вдається.

Додатковою проблемою є те, що споживачі фінансових послуг після нормалізації ситуації на сході України під час вирішення спірних питань з ломбардами не зможуть посилатись на обставини, які можливо трактувати як форс-мажор.

Враховуючи складну ситуацію, що склалась у Донецькій та Луганській областях України, Нацкомфінпослуг звертається з проханням до керівників ломбардів, які здійснюють надання фінансових послуг на зазначених територіях, забезпечити виконання договорів у частині збереження заставленого майна та з розумінням підійти до проблем, що виникають у споживачів фінансових послуг під час виконання ними умов укладених договорів, а саме в частині нарахування штрафних санкцій та стягнення застави на період до нормалізації ситуації.

____________