Щодо подання звітності, якщо не проводилась господарська діяльність (відсутні об’єкти оподаткування або показники)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Починаючи з якого звітного періоду платники податків мають право не подавати до контролюючих органів податкові декларації за звітні періоди, в яких не проводилась господарська діяльність (відсутні об’єкти оподаткування або показники)?

Відповідь:

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим 1 ст. 49 ПКУ).

Згідно зі ст. 94 Конституції України та ст. 4 Указу Президента України від 10 червня 1997 року N 503/97 "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" нормативно-правові акти Верховної Ради України і Президента України набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні.

Враховуючи вищенаведене, платники податків (крім платників, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством), мають право не подавати до контролюючих органів податкові декларації за звітні періоди, в яких не проводилась господарська діяльність (відсутні об’єкти оподаткування або показники), починаючи зі звітних періодів 2015 року.