Щодо реєстрації відокремлених підрозділів в Мінфіні

Шановні учасники Асоціації!

Нагадуємо, що у відповідності до абзацу першого п.п. 9 пункту 11 ст. 1  Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними»:

Суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, підлягають обов’язковій реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю.

У відповідності до Наказу Міністерства фінансів України від 24.06.2015 року,  № 594 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства фінансів України з питань здійснення операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням» функції щодо реєстрації суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами передано Міністерству фінансів України (раніше вказані функції виконувала Державна пробірна служба).

Отже, відтепер, у випадку:
– створення відокремлених підрозділів,
– зміни місцезнаходження відокремлених підрозділів,
– зміни місцезнаходження юридичної особи

необхідно вносити відомості про це до Реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, шляхом подання відповідного пакету документів до  Міністерства фінансів України в порядку визначеному законодавством.

Звертаємо увагу, що у відповідності до ст. 22 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними":
"за здійснення діяльності щодо операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю, – сплачують штраф у розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."

У випадку виникнення додаткових питань – прохання звертатись до виконавчого апарату Асоціації.