Щодо права у особи, зареєстрованої платником ПДВ менше 12 календарних місяців, на анулювання реєстрації

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 17.08.2015 р. N 17440/6/99-99-19-03-02-15

Щодо права у особи, зареєстрованої платником ПДВ менше 12 календарних місяців, на анулювання реєстрації

Державна фіскальна служба України розглянула лист <…> щодо права у особи, зареєстрованої платником ПДВ менше 12 календарних місяців, на анулювання реєстрації платником ПДВ та повідомляє.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Згідно із підпунктом "а" пункту 184.1 статті 184 Кодексу реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема, у разі, якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених розділом V Кодексу.

Пунктом 184.2 статті 184 Кодексу визначено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті "а" пункту 184.1 статті 184 Кодексу, здійснюється за заявою платника податку.

Отже, Кодексом не передбачена можливість подання заяви про анулювання реєстрації особою, яка зареєстрована як платник податку менше 12 календарних місяців.

Що стосується правильності складання податкової декларації з ПДВ, то це питання може бути розглянуто лише під час перевірки платника податку.

 

Голова

Р. Насіров