Щодо розпорядження Нацкомфінпослуг від 22.12.2015 № 3378 «Про забезпечення реалізації персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»

29 грудня 2015 року на сайті Асоціації була розміщена інформація щодо організації та проведення внутрішнього фінансового моніторингу у 2015 році, в якій у тому числі було звернуто увагу ломбардів на необхідність виконання ломбардами Указу Президента України від 16 вересня 2015 р. № 549/2015 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо застосування строком на один рік персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до окремих фізичних та юридичних осіб.

У розміщеній інформації також було зазначено перелік обов’язків та відповідних дій, які на думку Асоціації повинні виконуватись ломбардами з метою виконання указу президента України.

 

Асоціація додатково до зазначеної вище інформації повідомляє, що 14 січня 2016 р. за №54/28184 у Міністерстві юстиції України було зареєстровано розпорядження Нацкомфінпослуг від 22.12.2015 року № 3378 «Про забезпечення реалізації персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Зазначене розпорядження було прийняте Нацкомфінпослуг у тому числі на виконання та відповідно до статті 4 Закону України «Про санкції» та Указу Президента України від 16 вересня 2015 року № 549 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

У розпорядженні Нацкомфінпослуг встановлено відповідні вимоги до фінансових установ, обов’язкових для виконання ними, а також строки (терміни) надання до Нацкомфінпослуг відповідної інформації та/або відомостей.

 

Асоціація рекомендує ломбардам ознайомитись із розпорядженням Нацкомфінпослуг та неухильно дотримуватись його вимог.