Щодо порядку роздрукування Z-звіту при передачі зміни матеріально-відповідальній особі

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС – ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ
ЛИСТ
від 22.04.2016 р. N 8991/10/28-10-01-3-11

Щодо порядку роздрукування Z-звіту

Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з ОВП розглянуло лист […] щодо порядку роздрукування Z-звіту та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Пунктом 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 р. N 265/95-ВР (далі – Закон N 265) встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Зазначена норма враховує особливості роботи реєстраторів, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. N 199 затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування (за текстом – Вимоги N 199). У п. 2 цих вимог наведено визначення поняття зміни, під яким розуміють період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.

Водночас пунктом 7 Вимог N 199 передбачено, що всі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.

Отже, тривалість зміни РРО – це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим і обумовлено вимогу виконувати Z-звіт щодня.

При цьому прив’язки до зміни продавця-касира, працюючого з РРО, Вимоги N 199 не містять. Тобто, при передачі зміни робити Z-звіт не обов’язково.

Пунктом 2 Вимог N 199 визначено поняття X-звіту, де X-звіт – денний звіт без обнулення інформації в оперативній пам’яті реєстратора. Згідно ст. 2 Закону N 265 денний звіт – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням. Друкування на РРО чеку "Службова видача", з подальшим оформленням прибутково касового ордеру та запису його в касовій книзі підприємства, дає можливість здійснювати контроль за роботою кожного окремого касира.

При цьому законодавство не встановлює обмежень щодо кількості друкування на РРО впродовж дня (зміни) X-звітів та Z-звітів.

____________