Щодо питань, які виникають з ДПІ у зв’язку із внесенням інформації про створення відокремлених підрозділів фінансових установ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Шановні учасники Асоціації!

У зв’язку із введенням обов’язкової вимоги щодо внесення інформації про створення відокремлених підрозділів фінансових установ  до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), вважаємо за необхідно повідомити Вам наступне.

Згідно пп.7.1 розділу VII Наказу №1588 від 09.12.2011 р. “Про затвердження Порядку про облік платників податків і зборів” (далі – Порядок) для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків (ломбард) зобов’язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу подати до відповідного контролюючого органу (податкову інспекцію) реєстраційну заяву за формою N 1-ОПП з позначкою "облік за неосновним місцем обліку". Дані заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку вносяться до Єдиного банку даних юридичних осіб .

Тобто, після реєстрації відокремленого підрозділу у державного реєстратора, ломбард зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати до податкової інспекції за місцезнаходженням відокремленого підрозділу заяву за формою № 1-ОПП.

У податковій інспекції за неосновним місцем обліку платник податків (ломбард) сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а податкова інспекція стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Також, згідно пп.8.1 розділу VIII Порядку, платник податків (ломбард) зобов’язаний повідомити про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, податкову інспекцію за основним місцем обліку (ДПС за місцезнаходженням юридичної особи).

Відокремлений підрозділ є об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням. Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП, подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Нагадуємо, що при встановленні під час документальної перевірки випадків неподання форми № 20-ОПП та № 1-ОПП до платників податків можуть бути застосовані штрафні санкції. Відповідно до статті 117 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), щодо порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах, неподання у строки заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін,  передбачена відповідальність платника податків у вигляді штрафу розміром 510,00 грн., а при повторному порушенні у розмірі 1020,00 грн.

Стосовно сплати податків та звітності до податкової інспекції по місцезнаходженню відокремленого підрозділу.

ПДФО,  єдиний соціальний внесок та військовий збір

Відповідно до пп.168.4.3 п.168.4  ПКУ, щодо порядку сплати (перерахування) податку з доходів фізичної особи до бюджету “ у разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу”.

Згідно з пп. "б" п. 176.2 ст. 176 ПКУ, у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку.

Единий соціальний внесок та військовий збір юридична особа (ломбард) перераховує, як за себе так і за не уповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцезнаходженням.

Юридична особа (ломбард), яка подає розрахунок за формою № 1ДФ за відокремлений підрозділ, не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, не відображає у такому розрахунку інформацію по військовому збору, оскільки ця ж інформація відображена ним у розрахунку по формі № 1ДФ, поданому по своєму місцезнаходженню.

У випадку виникнення додаткових питань – звертайтесь до виконавчого апарату Асоціації.