Щодо дій працівників у випадку виходу з ладу РРО внаслідок відключення електроенергії та інших випадках

На період виходу з ладу РРО, у разі відключення електроенергії або його тимчасового ремонту (не більше 7 робочих днів), розрахункові операції здійснюються з використанням книги обліку розрахункових операцій і розрахункової книжки або із застосуванням резервного РРО (ст. 5 Закону про РРО).

Після відновлення постачань електроенергії,  встановлення відремонтованого (резервного) РРО,  необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у разі обнулення оперативної пам’яті) – за час роботи, що передувало виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо по кожній ставці ПДВ, акцизного податку або іншого податку (збору), після чого слід виконати Z- звіт.

При необхідності виконується операція "службове внесення" на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків (п. 10 р. III Порядку про реєстрацію РРО і КУРО).

 

Термін «використання КУРО», зареєстрованою на РРО, передбачає наступне:

– наявність КУРО на місці проведення розрахунків, де встановлений РРО;
– підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок КУРО;
– щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки і суми розрахунків, при цьому дані по сумах, отриманих від покупців (клієнтів), і дані по сумах, виданих покупцям (клієнтам), записуються окремо;
– у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії – здійснення записів по обліку розрахункових квитанцій. 

У розділі 3 книги УРО, зареєстрованої на РРО, враховуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1-5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6-8 – до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачань електроенергії або встановлення РРО після ремонту.

 

Податківці в індивідуальній податковій консультації  від 10.10.2017 р. № 2188/ІПК/28-10-01-03-11 зазначають: чинне законодавство чітко роз’яснює дії суб’єктів господарювання з щоденного оприбутковування готівкової виручки, в т.ч. і при тимчасовому відключенні електроенергії.

 

В той же час звертаємо увагу, що  чинним законодавством не передбачений порядок використання довідок про відключення електроенергії для підтвердження неоприбутковування готівкової виручки, а одже  довідка про відсутність електроенергії не виправдовує неоприбутковування готівкових коштів, внаслідок відключення електропостачання.