Нагадування щодо нововведень при поданні річної звітності до Нацкомфінпослуг

Шановні учасники Асоціації!

Нагадуємо,  у відповідності до п. 2.2. Розпорядження Держфінпослуг  від 04.11.2004,  № 2740 "Про затвердження Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг" (далі – Розпорядження №2740) та п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України, від 28.02.2000,  № 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності",

річна звітність до Нацкомфінпослуг подається ломбардами не пізніше 28 лютого наступного за звітним року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до Розпорядження № 2740:

«Поданням звітності ломбарду є відправлення ломбардом звітності з накладеними кваліфікованими електронними підписами керівника та головного бухгалтера ломбарду відповідно до вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг з додаванням кваліфікованої електронної позначки часу в автоматичному режимі у базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, засобами якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність ломбарду.»

Датою подання звітності ломбарду до Нацкомфінпослуг є остання з дат:

  • дата відправлення звітності ломбарду, зафіксована у базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, засобами якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність ломбарду;
  • кваліфікована електронна позначка часу, додана до останнього кваліфікованого електронного підпису керівника або головного бухгалтера ломбарду.

Звертаємо увагу, що звітність подана з порушенням вимог Розпорядження № 2740 щодо її форми буде вважатися не поданою, за що чинним законодавством передбачено відповідальність у вигляді штрафу до 17000 грн.

У випадку виникнення додаткових питань – звертайтесь до Виконавчого апарату Асоціації.