Прийнято Закон про “спліт” щодо передачі функцій від Нацкомфінпослуг до Національного банку України

Прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” (до цього – законопроект № 1069-2) – далі – Закон.

У відповідності до Закону,  Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг ліквідовується, а її повноваження з регулювання фінансового ринку розподіляються між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема, Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій, а НКЦПФР регулюватиме недержавні пенсійні фонди та фонди фінансування будівництва.

Закон передбачає перехідний період – до 01 липня 2020 року, упродовж якого відбуватиметься передача функцій від Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг до НБУ та НКЦПФР.

До 30 червня включно регулюванням ринку як і раніше займатиметься Нацкомфінпослуг. Уже з 1 липня 2020 року цю функцію виконуватиме Національний банк України.