Щодо забезпечення реалізації прав клієнтів ломбардів з урахуванням змін в законодавстві. Розмір штрафних санкцій за невиконання вказаних вимог

Шановні учасники Асоціації!

 Звертаємо Вашу увагу на наступне.

На виконання вимог Закону України від 20.09.2019 року,  № 122-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг" та, відповідно, статті 12 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"  – в редакції, яка набуде чинності з 19.01.2020 року, (далі – Закон)

З 19 січня 2020 року, при здійсненні діяльності з надання фінансових кредитів,  ЛОМБАРД ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ  НАДАТИ клієнту (під його особистий підпис) ПЕРЕД УКЛАДАННЯМ ДОГОВОРУ ВСЮ інформацію, що наводиться у частині 2 статті 12 Закону.

Отримання підпису клієнта в договорі фінансового кредиту про таке ознайомлення, на нашу думку, буде недостатньо, оскільки інформація має бути надана перед його укладанням і цей факт має бути зафіксовано (підтверджено) підписом клієнта.

Зі свого боку рекомендуємо Вам зробити це у вигляді «Пам’ятки клієнта ломбарду» примірний текст якої розроблено Асоціацією та надається  окремо.

Для належного виконання вищевказаної норми, клієнт ломбарду повинен спочатку підписати Пам’ятку, а потім договір фінансового кредиту.
 
Обов’язок  доведення  факту надання клієнту інформації перед укладенням договору покладається на фінансову установу.

 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕНАДАННЯ КЛІЄНТУ ВИЩЕНАВЕДЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Порушення вищевказаної норми тягне за собою відповідальність  згідно статті 411 Закону, а саме:

«ненадання або надання не в повному обсязі
споживачу фінансових послуг перед укладенням договору про надання фінансових послуг визначеної законом інформації про умови надання фінансових послуг в обсязі, передбаченому законодавством, або надання недостовірної інформації про таку послугу – у розмірі від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен випадок такого ненадання, надання не в повному обсязі чи надання недостовірної інформації;»