Відбувся семінар на тему змін в регулюванні ринку ломбардів, коли регулятором стане Національний банк України

4 лютого 2020 року, відбувся семінар на тему нововведень в ломбардній діяльності, пов’язаних із  удосконаленням функцій державного регулювання ринків фінансових послуг (реалізація проекту СПЛІТ).  

Нагадуємо, що з 1 липня 2020 року регулювання та нагляд за діяльністю ломбардів буде здійснювати Національний банк України.   

Про новації державного регулювання та нагляду за діяльністю ломбардів, який буде здійснюватися   Національним банком України розповів директор департаменту ліцензування Олександр Бевз. 

Джерело https://uk-ua.facebook.com/NationalBankOfUkraine 

«Він зазначив, що для ринку немає необхідності у прийнятті окремого закону "Про ломбарди і ломбардну діяльність", оскільки поточна редакція проекту такого закону не вирішує проблем ринку та не пропонує нічого суттєво нового, а лише виводить вимоги, закріплені розпорядженням Нацкомфінпослуг на рівень закону. 

Бачення Національного банку передбачає, що на рівні закону ринок ломбардів регулюватиметься Законом "Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг", а також Законом "Про фінансові компанії", а деталізовані вимоги будуть розписані у регуляціях безпосередньо Національного банку.

Під час здійснення нагляду за такими компаніями Національний банк буде фокусуватись на безвиїзних перевірках та нагляді за ринковою поведінкою компаній. Водночас, НБУ підтримує можливість створення на ринку ломбардів саморегульованих організацій та надання ломбардам можливості в рамках однієї ліцензії надавати кілька фінансових послуг.

Під час виступу Олександр Бевз наголосив, що для Національного банку при здійсненні нагляду за ринком ломбардів ключовим буде встановлення реальних власників та контролерів компаній, наявність бездоганної ділової репутації їх власників та керівників, а також встановлення джерел походження коштів власників компаній-учасниць ринку.

Він наголосив, що Національний банк дотримуватиметься не формалізованого підходу під час роботи з ринком, а розглядатиме питання по суті. "Національний банк розуміє специфіку і особливості роботи кожного сегменту фінансового ринку, зокрема ломбардів. Наші підходи у регулювання та нагляді будуть пропорційними та не будуть надмірними. Зокрема, ми не маємо наміру застосовувати заходи впливу до компаній за незначні помилки, коли, приміром, у поданих документах чи звітності на одній сторінці цифру поставили не в ту колонку, на такі помилки ми звертаємо увагу і вони просто виправляються компаніями. Щодо порушень ми намагаємося давати рекомендації, щоб компанії мали змогу скорегувати свою діяльність".»

Висловлюємо найщирішу вдячність  Олександру Бевзу  за участь у заході  та високопрофесійну, цікаву і плідну розповідь та дискусію.