Щодо роботи фінансових установ в умовах дії обмежувальних заходів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у зв’язку з набранням чинності 17.03.2020 постановою Кабінету Міністрів України №215 від 16.03.2020 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», повідомляє про таке.

          Вказаною постановою тимчасово, на період дії карантину з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р., зокрема, ЗАБОРОНЕНО:

1) проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

2) робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, крім провадження банківської та страхової діяльності, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

          Наведені положення тимчасово встановили обмеження до роботи підприємств, установ, організацій, у тому числі суб’єктів господарювання – фінансових установ, яка передбачає приймання відвідувачів, але не заборонили здійснення їх діяльності вцілому. Оскільки особистий прийом відвідувачів, не є єдиним шляхом здійснення господарської діяльності,

          Таким чином, небанківські фінансові установи здійснюють свою діяльність з дотриманням встановлених законодавчих вимог щодо провадження господарської діяльності в період дії карантину.

          Вжиття заходів, спрямованих на виконання цієї постанови, покладено на Міністерство внутрішніх справ та Національну поліцію.