Щодо організації та проведення ломбардами профілактичних і протиепідемічних заходів

Шановні учасники Асоціації та інші ломбарди!

Звертаємо Вашу увагу на наступне.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються, у тому числі, і на підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян.

Отже, при провадженні ломбардами діяльності з надання фінансових послуг в умовах карантину, рекомендуємо  виконувати наступні  профілактичні і протиепідемічні заходи.  

1. Персонал має бути забезпечений  засобами індивідуального противірусного  захисту  (з розрахунку 1 медична маска на 3 години роботи на 1 особу та 1 флакон (100 мл) спиртовмісного антисептика на 1 особу на зміну (до 12 годин) (згідно Розпорядження керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 25 березня 2020 року N 2 – для Києва, в інших регіонах є аналогічні розпорядження місцевих органів виконавчої влади).

2.  Забезпечення вхідного санітарного контролю:  

  • не допускати в приміщення ломбарду більше ніж 1 особу  (або, якщо дозволяє площа приміщення – 1 особа на 10 кв. м)
  • не допускати в приміщення ломбарду осіб без засобів індивідуального захисту (масок).
  • не допускати зменшення відстані менше 1,5  м. між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

про що розмістити відповідні оголошення для відвідувачів.

3. Забезпечити приміщення антисептиками для відвідувачів.

4.  Забезпечити здійснення  вологого прибирання приміщення клієнтської зони (через кожні 3 години робочого часу), проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів, особливо в місцях найбільшого контакту з поверхнямиручки дверей, кліентські стійки, шлюзи (ячейки) для передачи речей, місця сидіння (якщо є), тощо).

5. Дотримуватися нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечити наскрізне провітрювання приміщень.

6. Заборонити допуск до роботи осіб із ознаками гострого респіраторного інфекційного захворювання та забезпечити проведення щоденної термометрії всіх працівників (перед початком робочої зміни та після її завершення), результати термометрії вносити до оформлених на кожного працівника листків термометрії, не допускати до роботи осіб із ознаками гострого респіраторного інфекційного захворювання.

7. У разі виявлення працівника з ознаками респіраторного інфекційного захворювання під час робочої зміни вжити заходів для його ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про цей випадок заклад охорони здоров’я за місцем обслуговування працівника.

8. Вживати інші обов’язкові заходи з метою  дотримання правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

 

Відповідальність.

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Порушення правил та норм, встановлених із метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, тягне за собою відповідальність відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України (штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років).