Щодо набуття Національним банком України повноважень із регулювання небанківських фінансових установ

Відповідно до Закону України від 12 вересня 2019 року № 79-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» з 1 липня 2020 року Національний банк України набув повноважень у тому числі із регулювання та нагляду за діяльністю ломбардів.

У зв’язку з цим з 1 липня 2020 року ломбарди зобов’язані подавати відповідну інформацію, документи та звіти, передбачені законодавством України (зокрема, звітність, повідомлення про зміни в інформації, що міститься в Державному реєстрі фінансових установ, погодження набуття або збільшення істотної участі тощо), до Національного банку України, а не до Нацкомфінпослуг.

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті Національного банку України, Національний банк ухвалив низку "перехідних" постанов, спрямованих на забезпечення здійснення Національним банком як правонаступником Нацкомфінпослуг функцій з державного регулювання і нагляду у сфері ринків фінансових послуг. Ці постанови також визначають особливості застосування Національним банком регуляторних актів Нацкомфінпослуг, які діятимуть до моменту затвердження НБУ власних нормативно-правових актів.