Щодо особливостей підписання звітності з фінансового моніторингу до Національного банку України

Щодо необхідності наявності у працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу у ломбарді, КЕП

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 30 липня 2020 року № 113 «Про подання звітності з питань фінансового моніторингу до Національного банку України» небанківські фінансові установи, у тому числі ломбарди, повинні подавати до Національного банку відповідну звітність з питань фінансового моніторингу. Вперше така звітність повинна бути подана у жовтні місяці 2020 року за встановленими формами (файлами) та за встановлений період.

При цьому, звітність подається виключно в електронній формі та підписується відповідальним працівником ломбарду його кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Тобто, для можливості підписання звітності з питань фінансового моніторингу у відповідального працівника ломбарду (юридичної особи) повинен бути КЕП, який необхідно отримати у разі відсутності у працівника КЕП.

Також звертаємо увагу на актуальність даних, яка зазначена в Комплексній інформаційній системі Національного банку України (КІС) щодо працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу у ломбарді.

Інформація про відповідального працівника, який підписав звітність з фінансового моніторингу до Національного банку буде звірятись з інформацією у КІС. У разі виникнення розбіжностей звітність з фінансового моніторингу може бути не прийнята.

З  метою  виключення  випадків  наявності  в  КІС  НБУ  некоректних  чи неактуальних  даних  про  відповідальних  працівників  ломбардів, просимо терміново перевірити їх достовірність, та, за необхідності, внести відповідні зміни шляхом подання відповідного пакету документів згідно законодавства.

Інформація щодо особливостей подання звітності з фінансового моніторингу до Національного банку України (форм,  довідників, тощо) буде розміщена на сайті пізніше, після затвердження НБУ адаптованих форм звітності для ломбардів.