Щодо змін в законодавстві з питань обслуговування клієнтів ломбардів

Щодо обслуговування клієнтів ломбардів українською мовою

 Повідомляємо про набрання 16 січня 2021 року чинності статті 30 Закону України від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон).

Відповідно до зазначеної статті Закону, зокрема:

1. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

2. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

3. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

4. Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

 

Отже, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про послуги українською мовою. Інформація державною мовою про послуги може дублюватися й іншими мовами і лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 57 Закону за порушення вимог, встановлених статтею 30, Уповноваженим із захисту державної мови або його представником складається акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови та оголошується попередження та вимога усунути порушення протягом 30 днів від дати складення акта.

За повторне протягом року порушення Уповноважений накладає на суб’єктів господарювання штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот НМДГ (5100 – 6800 грн). При цьому, штраф накладатимуть не на працівників, а на суб’єктів господарювання.